+90-212-706-1010

uzak avukat

Uzaktan Avukat Danışmanlığı

Uzaktan Hukuki Danışmanlık

Avukata danışma ve hukuki destek alma hususu günümüzde geleneksel yöntemlerin dışına çıkmıştır. Artık avukat-müvekkil ilişkisi salt büroda sözlü danışma şekliyle sınırlı kalmamıştır. Gelişen teknoloji ve evrilen çağ ile beraber iş bu ilişki farklı platformlar üzerinden de yürütülebilir hale gelmiştir. Bu kapsamda, avukatın verdiği danışma hizmeti de geleneksel yöntemlerden soyutlandırılmıştır. Avukata soru sormak isteyen yahut danışmanlık hizmeti almak isteyen kimseler randevuya dayalı yüzyüze danışmanlık yolunu seçebileceği gibi, alternatif görüşme yollarına da başvurabilecektir. Bu tür alternatif uzak avukat hizmetlileri, danışma hizmeti alanlar lehine birçok kolaylık sağlamıştır. Bunların başında da hiç kuşkusuz vakit tasarrufu anlamında sağlanılan kolaylık gelmektedir.

Uzaktan Avukatlık Hizmetleri

Danışmanlık dışında ayrıca bazı hukuki hizmetler de avukat ile müvekkilin bir araya gelmesine gerek olmaksızın verilebilmektedir. Örneğin, bir avukatla bir davanın takibi konusunda anlaşma olduğu takdirde; avukatın, hangi şehirde olursa olsun UYAP sistemi aracılığı ile dava dosyasına ulaşabilecek hatta belge gönderebilecektir. Buna benzer diğer hukuki işlemlerin takibi için yalnızca vekalet verilmesi suretiyle ülkenin tüm illerindeki işlemler avukatlarca uzaktan yapılabilecektir. Sonuçta; savcılık soruşturmaların takibi için bulunduğunuz şehir ve dosyanızın bulunduğu şehir, avukatınız için sorun teşkil etmeyecektir. Avukatınız, dosyaya erişebilecek, uzaktan da hizmet tesis edebilecektir.

Aynı şekilde, internetten içerik çıkartma türü işlemler için de müvekkilin bizzat avukatın ofisine gitmesi zorunlu değildir. İnternetteki olumsuz haberler, rahatsız edici içerikler, gizliliği veya kişilik haklarını ihlal eden her türlü içerik, avukat tarafından kaldırtılabilmektedir. Bu işlemlerin yapılabilmesi için ofis görüşmesi yapılmasına ve zaman harcanmasına gerek yoktur. Avukat olarak tarafımıza olumsuz içerik bulunan sitelerin linklerini mail olarak ilettiğinizde; gerekli hukuki süreçler uzak avukat hizmeti kapsamında başlatabilmekteyiz.

Uzak Avukat Desteği

Uzaktan online veya telefonda hukuki danışmanlık veya avukatlık hizmetleri almak için bize telefon veya email yoluyla ulaşabilirsiniz. Hukuk büromuz bünyesinde görev yapan ve Av. Atamer’in yöneticiliğinde İstanbul Barosu‘na kayıtlı avukatlar olarak gerekli danışma ve dosya takibi hizmetleri mesleki sorumluluk sigortası ile güvence altında sunulmaktadır. Uzak avukat hizmetleri hakkında detaylı bilgi için bize ulaşınız.