+90-212-706-1010

telefonda danışmanlık

Telefonda Hukuki Danışma

Telefonda Hukuki Danışmanlık

Telefonda hukuki danışmanlık, avukatın danışmanlık hizmeti alacak kişiyle aynı ortamda karşı karşı gelmeksizin uzaktan telefonda bilgilendirme ve danışmanlık hizmeti vermesidir. Avukatlık ofisine gidecek vakti olmayan veya farklı bir şehirden veya ülkeden danışmanlık hizmeti almak isteyen kişiler için telefonda avukata danışma seçeneği iyi bir alternatiftir. Hatta kimi zaman İstanbul gibi büyük ve trafik sıkıntısı olan şehirlerde telefonda danışmanlık daha yaygınlaşmaktadır. Zira, randevu alıp avukatın ofisine gidilmesi ve dönülmesi yani ulaşım dahi tek başına en az 1 saat sürebilmektedir. Avukata danışma hizmetinin telefondan alınması sayesinde yol ve trafik nedeniyle kaybedilecek en az bir saatten tasarruf edilebilecektir.

Telefonda Avukata Danışma

Avukatlardan danışmanlık hizmeti almanın tek yolu hukuk bürolarından randevu alıp yüz yüze görüşme yapmak değildir. Bilişim ağları, telefon aramaları ve internet üzerinden de avukata ulaşılarak 7/24 hukuki destek talep edilebilir. Telefonda avukata danışma hizmeti yukarıda açıklandığı gibi mesafe veya zaman sorunu nedeniyle ofiste yüz yüze danışma hizmeti alamayacak kişiler için idealdir.

Günümüz imkanları ve teknolojinin gelişmesiyle beraber telefonda avukat danışma hizmetinin önemi artmıştır. Hukuki danışmanlık gereksiniminin hızlı şekilde karşılanması açısından internete erişim sağlayabildiğiniz her yerde, kişilerin cep telefonuyla zaman ve mekandan bağımsız olarak hukuki sorularına cevap alması mümkündür. Böylece, kişilerin istedikleri gün ve saatte hukuki danışma hizmeti alabilmesi mümkün hale gelmiştir.

İlerleyen teknolojinin yanı sıra, salgın nedeniyle uzaktan alınacak hukuksal danışma hizmetinin önemi daha da artmıştır. Pandeminin getirdiği risklerle beraber; zaruret olmadığı sürece evden çıkılmaması önerilmektedir. Bu itibarla kişilerin, sağlık açsısından dışarı çıkmaya gerek olmaksızın, telefonda hukuki danışmanlık hizmeti alması mümkündür.