+90-212-706-1010

Online Danışmanlık

Online Hukuki Danışmanlık

Online hukuki danışmanlık, avukatın internet sitesi üzerinden veya email yoluyla uzaktan hukuki danışmanlık hizmeti vermesidir. Diğer profesyonel hizmetler gibi avukatlık hizmeti de gelişen teknoloji ve yaygınlaşan internetle  birlikte mekandan bağımsız olarak verilmeye başlanmıştır. Böylece uzak mesafedeki kişilerin avukata danışmak için avukatın ofisine gitme zorunluluğu ortadan kalkmıştır. Bu sayede kişiler, bir başka şehirde hatta bir başka ülkeden bulunan avukattan online danışmanlık alma imkanına kavuşmuştur. Bunun yanında aynı şehide olmasına rağmen zaman darlığı nedeniyle avukatlık ofisine gitme imkanı bulunmayanlar için de internet üzerinden danışmanlık hizmeti alınması tercih edilir bir yöntem olmuştur. Ayrıca pandemi gibi durumlar nedeniyle avukat ofisine gidemeyen kişiler için online avukatlık hizmeti avantaj sunaktadır.

Online Avukata Danışma

Esasen avukatlık hizmeti olarak hukuki danışmanlık, fiziki temas gerektirmemektedir. Bu hizmet, avukat ile müvekkilin fiziken aynı ortamda bulunmasını gerektirmeyen bir özelliğe sahiptir. Gerçekten bir doktorun vereceği tıbbı bir hizmet için tarafların aynı mekanda bulunması ve temas kurması gerekli iken avukatlık mesleğinde danışmanlık için böyle bir mecburiyet yoktur. Zira, avukata danışma hizmeti soru ve cevap ile belge ya da doküman inceleme şeklinde ilerlediğinden soruların alınması cevaplanması tamamen online olarak gerçekleşebilmektedir. Aynı şekilde incelenecek bir hukuki belge veya sözleşme ya da mahkeme kararının da avukat tarafından internet üzerinden alınıp incelenmesi mümkündür.

Online Danışmanlıkta Dikkat Edilecek Hususlar

Online hukuki danışmanlık zaman kazandıran son derece pratik bir seçenektir. Ancak internette hukuki danışmanlıktan beklenen faydanın elde edilmesi için avukat seçimi önem arz etmektedir. Danışmanlık alınacak kişinin baroya kayıtlı ve aktif olarak avukatlık mesleği yürüten bir avukat olması gerekmektedir.  Bunun yanı sıra internet ortamında hukuki danışmanlık alınacak avukatın danışmanlık verilecek alanda tecrübeli olması da son derece önemlidir.

Online Danışmanlık Seçenekleri

Avukata online danışma yukarıda belirtildiği gibi e-posta veya mesaj formu ile soruların avukata iletilmesi ve cevapların da email alınması şeklinde gerçekleşebilir. Bunun yanında internet üzerinden yapılan sesli veya görüntülü arama yoluyla da telefonda hukuki danışmanlık hizmeti alınması mümkündür. Görüntülü hukuki danışmanlık hizmeti, Zoom ve Skype gibi uygulamalar üzerinden verilebildiği gibi Whatsapp hukuki danışmanlık şeklinde de olabilmektedir. Online hukuki danışmanlık ve online avukata danışma hizmeti almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilir ve bize mesaj formu, email ya da telefon ile ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz